Tři rady našich babiček, které skoncují s nepříjemnou rýmou
Během každého ročního období na nás číhá mnoho nemocí. Nejčastěji podléháme bakteriím a virům během podzimu a zimy, ale velice často i během jara. Mnoho z nás chodí k lékařům i s obyčejnou rýmou, ale není to nutné – doktoři si nyní navykli předepisovat nám antibiotika i na hloupou rýmu, které nám mohou více uškodit než přilepšit. Když vás proto skolí konkrétně rýma, poraďte si sami a zkuste některý ze způsobů, jak s rýmou rychle zatočit, a to bez chemikálií.
Takových způsobů, které údajně pomáhají zatočit s rýmou, je hned několik. My jsme pro vás ozkoušeli způsoby, které se řadí mezi nejefektivnější, a tři nejlepší a nejúčinnější pomocníky vám nyní přinášíme!
Spánek
S rýmou lehce zatočí spánek. Sice s rýmou se spí těžce, ale zkuste to. Pokud si dopřejete mnoho spánku, rychleji se vám rýma vytratí. Spánek přeci posiluje tělo a zlepšuje náš imunitní systém. I když budete jenom odpočívat se zavřenýma očima, i to se počítá. Tělo si musí odpočinout, posílit, rýma ji skutečně vysiluje. Choďte brzy spát nebo si odpočiňte i ve dne, pokud vám to zaměstnání umožňuje.
Dostatek tekutin
Základem vyléčení je rozhodně dostatek tekutin. Musíte bacily nějak dostat ze svého těla. Samozřejmě nepijte jenom studenou vodu, kterou váš nachlazený imunitní systém nepřijímá zrovna dobře, ale pijte dostatek čajů. Vyhněte se kávě nebo silnému černému čaji. Obecně byste se měli vyhnout nápojům s kofeinem.
Během nachlazení pijte mnohem více vody, než je předepsáno. Pokud je vás organismus dobře hydratovaný, chrání se sám proti různým dalším infekcím a navíc zrychlí vyloučení té stávající nemoci. Kofeinové nápoje nejsou povoleny proto, že organismus nehydratují, bohužel ho odvodňují.
Horký vývar
Během nachlazení si dopřejte i horký vývar. Každý den si stačí dopřát misku nějakého dobrého, třeba kuřecího vývaru. Nejen, že je vývar posilující, ale taky vám pára z tohoto vývaru pomůže uvolnit ucpaný nos.