Krásná zahrada

Tipy a rady, jak mít zahradu krásnou po celý rok

Ke každému domu patří rozhodně velká zahrada. Sice je zahrada starost navíc, ale po té vší práci, kterou na zahradě vykonáte, budete mít skutečně dobrý pocit. Budete se moct zahradou pyšnit, budete moct na ní pořádat grilovací mejdany nebo jenom si zde posedíte s přáteli. Ať už vám zahrada bude sloužit jakkoliv, je nutné se o ni starat po celý rok, aby po celý rok byla vaší pýchou, aby po celý rok byla skutečně krásná.

Nejvíce práce je na zahradě na jaře a na podzim. Na jaře se příroda probouzí, je třeba ostříhat zmrznuté větvičky ovocných stromů, sadí se domácí zelenina. Během léta se o svou úrodu staráte a hlavně donekonečna sekáte trávu, protože nechcete, aby vám zahrada ošklivě zarostla. Hlavně se taky staráte o bazén, což taky není zrovna legrace.

Nicméně na podzim je nutné postarat se o zahradu, je třeba ji zazimovat. Hrabe se listí, zazimovává se jezírko i bazén, sklízí se úroda. V zimě je pak péče o zahradu minimální.

Abyste však docílili toho, že je vaše zahrada krásná po celý rok, měli byste respektovat potřeby rostlin po celý rok, a to v jakémkoli ročním období.

Každá rostlina potřebuje něco jiného

Abyste jednu polovinu zahradu neměli skleslou a druhou naopak velice živou a dobře vzkvétající, měli byste vždy respektovat vlastnosti a potřeby rostlin, které jim nadělila sama příroda. Pro uchování krásné zahrady po celý rok musíte moc dobře vědět, co na ní pěstujete a jaké mají rostliny potřeby.

Základní je vědět, odkud rostlina pochází, kde se běžně vyskytuje a kde byla vypěstovaná, protože podle toho vám bude hned jasné, co máte rostlině poskytnout vy.

Jakým rostlinám prospívá časté zalévání?

Pokud není zrovna léto a sucho, kdy musíte zalévat venkovní rostliny skutečně každý den, zvažujete, jak často máte zalévat jaký druh rostliny. Hojná zálivka prospívá například těm rostlinám, jako jsou blatouchy, kosatec žlutý, kyprej vrbice, dále taky pomněnka bahenní či vrbina tečkovaná.

Jaké rostliny potřebují teplo?

Existují samozřejmě i takové rostliny, které potřebují nutně ke svému životu teplo. Jsou to například divizny, hadince, kohoutek věncový, dále taky pryšec myrtovitý nebo taky rozchodníkovec.

Naopak zimu skvěle snáší třeba netřesk, který se nebojte pěstovat na zahradě i během zimních chladných měsíců.